Aby zadbać o etykietę...

należałoby się przywitać, co niniejszym czynię. Blog, który mam zamiar prowadzić, będzie zawierał skrajnie subiektywne i politycznie niepoprawne recenzje książek i płyt. Wpadłem na ten pomysł, przeglądając dziesiątki różnych blogów literackich i muzycznych. Nie widziałem żadnego, który łączyłby obie dziedziny kultury: muzykę i literaturę.

Inną  kwestią jest fakt, że zdecydowana większość internetowych dzienników pisana jest przez kobiety, dominuje w nich więc siłą rzeczy damski punkt widzenia. Tutaj tego nie będzie. Primo, jestem mężczyzną, secundo, kobiecy ogląd rzeczywistości jest mi obcy. Nie będzie zachwytów nad Greyem, nie znajdziecie tu recenzji dzieł J.K. Rowling, ani entuzjastycznych zachęt do przeczytania najnowszej powieści Sylwii Chutnik. Nie będzie genderu ani "Krytyki politycznej".

Będą tu pojawiać się bohaterowie z różnych bajek. Z reportaży, historii, popkultury, science fiction, bo to moje główne zainteresowania literackie. Z metalu, nowej fali i rocka, bo z kolei te gatunki muzyki cenię najbardziej.

Zapraszam do czytania!

1 komentarz:

  1. Synek, ja kobietą jestem, ale Greya nie zaszczycam swoją uwagą, a Rowling zostaw w spokoju bo to dobra kobicina.

    Mimo wszystko bardzo lubię tutaj zaglądać, właśnie przez ten skrajny subiektywizm i lektury, których nie znajduję nigdzie indziej.
    Oby tak dalej.

    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń